Bugün - 28 Ocak 2015 Çarşamba
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.beykoztr.net Logo
Siyaset
Gündem
Yaşam
Sağlık
Spor
Eğitim
Turizm
Kültür Sanat
Yeraltı Edb.
Ekonomi
Diğer »
-
İstanbul 9°C
Haber Detayları

CHP'li Genç Meclis Üyesi aday adayları görücüye çıktı

CHP'li genç meclis üyesi aday adayları, OMKA Spor Tesisleri'nde düzenlenen program ile belediye başkan aday adayları ve üyelere projelerini anlattı.

Siyaset Haberi - 29 Aralık 2013 Pazar - 21:36
CHP'li genç meclis üyesi aday adayları, OMKA Spor Tesisleri'nde düzenlenen program ile belediye başkan aday adayları ve üyelere projelerini anlattı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

CHP Beykoz Meclis Üyesi aday adayları, OMKA Tesisleri’nde gerçekleşen tanıtım programında Beykoz halkının ihtiyacı olan birbirinden yaratıcı projelerini sunarak salonda bulunanların takdirini topladı.

CHP Beykoz Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtımı için CHP Beykoz Gençlik Kolları’nın düzenlediği kahvaltılı Meclis Üyesi aday adaylarını tanıtım programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ozan Umut Cebir’in kusursuz sunumuyla gerçekleşti.

30 yaş altı genç Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtım programına; CHP Parti Meclisi Üyesi Onursal Adıgüzel, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılarından Yusuf Gündoğdu ve Murat Metin Yıldız, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan, Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, Beykoz Belediye Başkan aday adaylarından; Hızır Yılmaz, Alaaddin Köseler, Haşim Aydın, Devrim Altıntaş, Hüseyin Öztürk, meclis üyesi aday adayları, parti üyeleri ve çok sayıda genç Beykozlular katıldı.

Adaletsizlik ayakkabı kutularından su yüzüne çıkıyor

Genç Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtım programının açılış konuşmasını uzun süren alkışlar eşliğinde CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan gerçekleştirdi. Konuşmasına tanıtım programında bulunan katılımcıları tek tek selamlayarak başlayan Okuyan, yerel basın mensuplarını Beykoz’un aynası olan emekçi ve vefakar kişiler olarak tanımladı. Ülkenin zor günler geçirdiğini vurgulayan Okuyan ; “İktidar partisi, yargıyı, emniyeti, askeri karşı karşıya getirerek toplumun tüm kesimlerini ötekileştirerek kaos ortamı yaratmaktadır. Yolsuzluğun ve yoksulluğun tavan yaptığı günümüz Türkiye’sinde adaletsizlik ayakkabı kutularından su yüzüne çıkmaktadır. Tüm bu olanlar karşısında bizlere her zamankinden daha fazla görev düşüyor. Ülkemizin geleceği ve gençlerimizin yarınları için bu hukuksuzluğa ve haksızlığa dur demenin zamanı yerel seçimleridir. Partimizi önce Beykoz’da ardından İstanbul’da iktidara getirecek olan sizlersiniz. Meclis üyesi aday adayları arkadaşlarım da Beykoz’da seçimleri kazanmak için yola çıktılar” dedi.  

Haydi Gençlik Kolları, kalk ayağa!  Yürüyelim hep beraber iktidara diyen Okuyan, meclis üyesi aday adaylarına da başarılar diledi.

CHP 4. devrime hazırlanıyor

CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan’dan sonra kürsüye çıkan CHP Parti Meclis Üyesi Onursal Adıgüzel; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdim. Konuşmama başlamadan önce Gezi Park’ında mücadelemize ilham kaynağı olan arkadaşlarımızı anarak başlamak istiyorum. CHP’ye önümüzdeki süreçte çok önemli görevler düşüyor. Demokrasi diye yola çıkan AK Parti’nin tek derdinin rant olduğunu hep birlikte gördük. Buna karşı mücadele etme görevi CHP’li gençlere düşüyor. Önce Beykoz’u sonra İstanbul’u kazanarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapacağız. Türkiye’de 3 büyük devrime imza atmış olan CHP 4. devrime hazırlanıyor. İlk olarak Cumhuriyeti kuran, 2. Olarak çok partili hayata geçişi sağlayan, sosyal demokrasinin Türkiye’de gelişmesi için 3.devrime imza atan CHP, Türkiye’de demokrasi ve özgürlüklerin hayata geçirebilmesi için 4. devrime hazırlanıyor” dedi.

Gençler, CHP’nin gözbebeği

Gençlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, gençlerin CHP’nin göz bebeği olduğunu söyledi. Yavuz konuşmasını; “Sizler ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin dürüstlüğü, çalışkanlı ile ne kadar övünsek azdır. Parti içinde yapılan çalışmalar geleceğinizin şekillenmesinde kolaylık sağlayacaktır. Yaptığınız çalışmalarla hem kendi geleceğinize hem de ülke geleceğine yön veriyorsunuz. Sizlerden ricamız; bu özverili çalışmalara devam ederek aranıza yeni arkadaşlar katmanızdır. Seçim sonucundaki her başarılı netice sizlerin eseri olacaktır”.

İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, konuşmasının ardından Meclis Üyesi aday adaylarını ve katılım gösteren Belediye Başkan aday adaylarını sahneye davet ederek ilçe örgütüyle birliktelik pozu verildi.

Birlikte olup aşılamayacak engel yok

Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtım programını hazırlayan CHP Beykoz Gençlik Kolları’na teşekkürlerini sunan CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Murat Metin Yıldız Türkiye’nin iyi bir süreçten geçmediğini hatırlattı. Ayakkabı kutularından yolsuzlukların ve adaletsizliğin çıktığını söyleyen Yıldız iktidarda olacaklarından şüphesi olmadığını belirtti. Yıldız; “Çocuğuna mama alamadığı için çocuğunu kaybeden ve intihar eden annelerimiz var. Bu tablonun yanında ise günümüz Türkiye’sinde ise ayakkabı kutularından paralar çıkıyor. Tam da bu noktada bizlere çok önemli görevler düşüyor. Dileğimiz tüm meclis üyesi aday adaylarımızın meclise gönderebilmek. Sizlerin desteği olduktan sonra aşamayacağımız engel yok”.

Kadınların ve gençlerin olmadığı yerde çözüm de olmaz

Kendilerini tanıtmayı ihmal etmeyen Meclis Üyesi aday adayları Beykoz halkı için gerekli gördüğü projelerini sunarak salonda bulunan katılımcıların takdirini topladı.

 Meclis Üyesi aday adaylarından kendini ilk tanıtan kişi Elif Gürkan oldu. Beykoz halkının belediyeye ödediği yıllık çöp vergisinin, Beykoz dışındaki özel firmalara Beykoz Belediyesi tarafından menfaat uğruna peşkeş çekildiğini ifade eden Gürkan Beykozlunun parasının dışarı aktarıldığını söyledi. Kadınların ve gençlerin olmadığı yerde çözümlerin de olamayacağını belirten Gürkan projelerini şöyle sıraladı; ‘Üreten Kadınlar Projesi’, ‘Üreten Çevre Projesi’, ‘Poyrazköy Balıkçı Hali’ ve ‘Sporcu Zihniyet Yaratmak’.

Yolsuzluklar, ahların bedeli

Gençliğin sesi olmaya geldiğini vurgulayan Meclis Üyesi aday adayı Deniz Yıldız, yaşanan yolsuzlukların; ağlayan anaların ahı, Suriye’deki masum insanların ahı, Uludere’de kaçakçı diye bomba yağdırılan mazlumların ahı, Rojava’da öldürülen çocukların ahı, Gezi’deki aydınlık gençlerin ahı, sınavlarda haksızlığa uğrayan öğrencilerin ve hala elinizde kanı olan Hrant Dink’in ahı olduğunu söyledi.  İSKİ ile gelenlerin TOKİ ile gideceklerini belirten Yıldız’ın sunduğu projeler ise; ‘Beykoz Turizmi için Sahilleri Turizme Yararlı Hale Getirmek’, ‘Beykozlu Gençleri Kulüplere Kazandırmak’, ‘Gençlerin Kaynaşması için Mahallelerde Kütüphane ve Bilgisayar veya Bilgi Evlerini Kurmak’, ‘İlçemizde Kurulan Türk Alman Üniversitesi’nde kalan öğrenciler için 1+1 Konutların Yapılması’.

Yerel iktidarı, Beykozlu gençler kuracak

Yerel iktidarı Beykozlu gençlerin kuracağını vurgulayan Meclis Üyesi aday adayı Ege Ercan Beykoz Gençlik tarihinde seçilmiş ilk ve tek kurultay delegesi olduğu bilgisini de hatırlattı.  CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan istifa edip aday adayı olan ve o dönem gençlik kolları başkanlığının tam desteğini alan Ege Ercan projeleri arasında yer alan Gençlik Merkezi’nde; Performans salonu, bilgisayar atölyesi, el işi atölyesi, sergi salonu, müzik atölyesi, gençlik kafeteryası gibi birimlerin bulunacağını söyledi. Ercan’ın diğer projeleri ise; ‘Gençlik Meclisi’, Beykoz Gençlik Kartı’, ‘Rehabilitasyon Merkezi’.

Beykoz’un sesi olacağız

Yoğun alkış ve ıslaklar eşliğinde kürsüye çıkan Meclis Üyesi aday adayı Kenan Ersin önce kendi önlerindeki engelleri kaldıracaklarını belirtti. Sevdalarının Beykoz olduğunu ifade eden Ersin, Meclis Üyesi aday adayları olarak Beykoz’un sesi olacaklarını vurguladı. Ersin projelerini şöyle aktardı; ‘E-atık Projesi ile Engellilere Destek Olmak, ‘Köylerde 3 Ayda Bir Sağlık Taraması Yapmak’, ‘Okullarda Yapılan Sağlık Taramalarını Sıklaştırmak’, ‘Aile Planlaması Yapmak’, Dowm Sendromlu Vatandaşların İhtiyaçlarının Belediyeden Karşılanması Yönünde Adımlar Atmak’.

Kendimi CHP’nin askeri olarak görüyorum

Kendini CHP’nin askeri olarak gördüğünü söyleyen Meclis Üyesi aday adaylarından Sinem Eray Genç bir birey olmamın yanında bir ‘ben bir kadınım’ dedi.  Mevcut siyasal sistemde genç beyinlerin ve özellikle kadınların dinlenmesinin, kabul görmesinin, siyaset yapım aşamasına katılımının sağlanması gerektiğini düşünerek yola çıktığını aktaran Eray, ‘Aktif siyasette bizde varız’ ifadelerini kullandı. Eray, projelerini şu şekilde sıraladı; ‘Akademik hayatlarıyla beraber üniversite öğrencilerinin, sosyal hayatlarını teknolojinin dışında  daha interaktif bir şekilde geliştirmek’, ‘Bedensel ve Zihinsel Engellilerin – Down Sendromluların aidiyet duygusunun gelişmesini sağlamak’, ‘Koruma altında ki genç kızları; meslek, hobi, özgüven sahibi yapma ve Aile içi şiddet mağdurlarının mevcut hayat koşullarında rahatlama , hayata daha pozitif bakmasını sağlamak’, Maddi olanaksızlıklar yüzünden okuyamayan veya başarısız olup okula devam edememiş gençlere istihdam yaratmak’.

Tarih bizi çağırıyor

Meclis Üyesi aday adayları arasında mikrofonu eline alan son isim Kerem Ersin konuşmasına ‘Beykoz’un yarınları olan gençlik iktidara yürüyor’ sloganıyla başladı. Salonda bulunan katılımcılara ‘Gençler! Tarih bizi çağırıyor’ diye hitap eden Ersin, ‘İstanbul bizim, Beykoz bizim’ dedi. Ersin projeleri hakkında şu bilgileri verdi; ‘5 Farklı Noktada Öğrencilere Ücretsiz Etüt Merkezleri Açmak’, ‘Beykoz Kent Kütüphanesi Oluşturmak’, ‘Merkezi Wifi Ağı Oluşturmak’, ‘Duraklara Elektronik Bilgi Panosu’.

Meclis Üyesi aday adaylarının tanıtım programında, CHP Beykoz Gençlik Kolları’nın faaliyetleri hakkında CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mehmet Zurnacı bilgilendirmede bulundu.

Haberin Diğer Fotoğrafları
 
Anahtar Kelimeler:chp, beykoz, bahadır, yavuz, ümit, serdal, okuyan, genclik, kolları, onursal,
Kaynak / Editör:btr - Bilge Bülbül Okunma Sayısı: 2605

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Paralelci adayın Tanzanya görüntüleri
Hanefi Dilmaç ve paralel yapı
AKP Beykoz’da isyan başladı!

AKP Beykoz’da isyan başladı!
CHP Beykoz Olağanüstü kongreye gidiyor
AKP Beykoz’a paralel aday!
Beykoz AKP’deki Paralel Yapı deşifre oluyor!
Adem Sefer Milletvekili olma yolunda
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

Özkan Ayduğan İlçe Başkan Adaylığını açıkladı
Paralelci adayın Tanzanya görüntüleri
Hanefi Dilmaç ve paralel yapı
AKP Beykoz’da isyan başladı!
CHP Beykoz Olağanüstü kongreye gidiyor
AKP Beykoz’a paralel aday!
Beykoz AKP’deki Paralel Yapı deşifre oluyor!
Beykoz Belediyesi’nde kayıp 458 Bin TL!
Adem Sefer Milletvekili olma yolunda
Kavacık Pazarı'nı kapatıyorlar!
Yazarlar 
Röportajlar
Z Raporun'nda bu hafta – Mübarek Ramazan Ayı
Beykoz’un önemli gündem konularını masaya yatıran ikili Fırat Aydoğar ve Bilgehan Murat Miniç, bu hafta içerisinde bulunduğumuz M&...
»
»
»
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,09ms